V torek, 24. 10. 2023 smo učenci osmih razredov v okviru tehniškega dneva obiskali Srednjo gradbeno, geodetsko, okoljevarstveno šolo in strokovno gimnazijo Ljubljana.

Zbrali smo se ob 8. 30, ter se peš odpravili do SGGOŠ, kjer nas je pričakal profesor Robert Jurček. Sledil je nagovor ravnatelja in predstavitev šole.

Ob 9. 10 smo se  razdelili v štiri skupine, kjer smo se preizkusili v različnih delavnicah, kot so: geodetska delavnica, izdelava ptičje hišice, zidarska delavnica, upravljanje bagra, klesanje kamna in izdelava mozaika.

V celotnem dnevu smo videli in se naučili novih veščin. Spoznali smo šolo, možnost nadaljnjega izobraževanja, možnosti za zaposlitev. Vsi sodelujoči, profesorji in dijaki so se zelo potrudili, da smo se imeli lepo.