V lanskem in letošnjem šolskem letu je tema šolskega parlamenta duševno zdravje otrok in mladih, zato smo svetovni dan duševnega zdravja (torek, 10. oktober), obeležili tudi na naši šoli. V ponedeljek smo o duševnem zdravju poslušali v prispevku šolskega radia, v torek zjutraj pa so pred šolo za učence potekale različne aktivnosti, ki so opozarjale na pomembnost dobrega duševnega zdravja ter načine, kako to doseči. Skupaj smo razmišljali o tem, za kaj smo hvaležni, iskali naše dobre lastnosti, učenci pa so si lahko prebrali tudi različne vsebine na plakatih pred šolo. Za lepši dan so učenci prejeli tudi eno spodbudno misel, nekaj jih lahko preberete spodaj. Aktivnosti so pomagali pripraviti tudi učenci šolske skupnosti.

• Ko boš naslednjič pomislil na nekaj lepega, vključi v to misel tudi sebe.
  • Življenje ima za nas mnogo poglavij. Eno slabo poglavje ne pomeni, da je konec knjige.
  • Pogum ne pomeni, da te ni strah. Pogum je ne pustiti strahu, da te ustavi.

B.F.