ŠAHOVSKI USPEH EME JAKŠA

Jun 19, 2023 | Dogodki, prispevki

3. 6. 2023 je učenka naše šole, Ema Jakša iz 3. b razreda, zastopala našo šolo na šolskem državnem prvenstvu v šahu. V kategoriji do 9 let je izmed 38 deklet iz vse Slovenije zasedla odlično 2. mesto.

Teden dni kasneje pa je potekalo ekipno državno prvenstvo in je skupaj z ostalimi dekleti iz šahovskega kluba Tajhun zasedla 2. mesto.

V letošnjem letu je nanizala že kar nekaj dobrih rezultatov. Januarja je bila 1. na regijskem tekmovanju, februarja v Čatežu pa 2. na državnem prvenstvu v pospešenem šahu in 4. v standardnem šahu. Nedavno je dosegla tudi 3. mesto na ekipnem državnem kadetskem tekmovanju v Rogaški Slatini, kar je še posebno velik uspeh, saj je tekmovala v kategoriji deklet do 16 let. Redno se udeležuje tudi t. i. “turnirjev najmlajših”, ki vsak mesec potekajo na ljubljanskih osnovnih šolah. Na štirih srečanjih je bila med dekleti vedno prva.

Za vse uspehe ji iskreno čestitamo in želimo veliko uspehov in ljubezni do šaha še naprej.