Šola v naravi, 1. razred

Maj 3, 2023 | Dogodki, prispevki

Četrtek, 4. 5.

V četrtkovo jutro smo se zbudili naspani in dobre volje. V jedilnici nas je že čakal zajtrk. Čokolešnik, čokoladni namaz, salama in druge dobrote. S polnimi želodčki smo se odpravili na igrišče, kjer smo se preizkusili v športnih igrah. Predvsem nam je bilo všeč lokostrelstvo. Po kosilu smo se po čudoviti gozdni poti podali do Črnega jezera. Zvečer smo z lučkami iskali škratkova darilca, saj smo zanje že dopoldne zgradili prav posebne hiške. Žal se naša šola v naravi izteka, jutri se že vračamo v objem svojih staršev.

Sreda, 3. 5.

Pa smo tudi mi pričakali našo šolo v naravi. Polupčkali smo svoje starše in že smo oddrveli proti kmetiji Pri Baronu. Za nekaj ur smo se spremenili v kmete, nahranili pujse, kokoši in konje, pobožali psa, zajčke, mačke ter kokoši. Po težkem delu smo si privoščili še kmečko malico. Pripravili smo štiri odlične namaze, ki smo jih zmazali z domačim kruhom iz krušne peči. Ko smo prispeli v hotel nas je že čakalo odlično kosilo. S polnimi želodčki smo se odpravili na dooolg sprehod do partizanske bolnice. Prehodili smo celih 7 km. Rahlo utrujeni smo se vrnili na carski praženec, smuknili v pižame in si privoščili še risanko. Lahko noč in sladke sanje vam želimo.

Po super izkušnji kmetije smo varno prispeli v Hotel Jakec na Pohorju.

Lepo vas pozdravljamo 1. A in 1. B ter učiteljice