MALA GROHARJEVA KOLONIJA ŠKOFJA LOKA 2022

Okt 4, 2022 | Dogodki, prispevki

Mala Groharjeva kolonija 2022 se je v petek, 30. 9. 2022, tradicionalno odvila v prelepi,  srednjeveški Škofji Loki. Kolonijo je organiziral Javni sklad RS za kulturne dejavnosti Škofja Loka, Zavod 973 in Občina Škofja Loka. Udeležilo se je je okoli 90 učencev (30 šol po 3 učence) večinoma iz gorenjskih osnovnih šol.

Tudi naši trije:  Lia Purič iz 9. c, Iris Kramar iz 9. b in Ivan Božič iz 9. b so bili tam. Vreme nam ni bilo preveč naklonjeno, vmes je tudi deževalo, toda ne preveč.

V dopoldanskem času je župan mesta v Sokolskem domu podelil nagrade najuspešnejšim desetim učencem lanskoletne kolonije. V bližnjem Šolskem centru smo bili sredi dneva tudi na kosilu.

Vsi trije naši učenci so se predali ustvarjalnemu toku, vsak na svoji izbrani točki opazovanja na Mestnem trgu in bližnji okolici. Dokončane umetnine so oddali v avlo Sokolskega doma v popoldanskem času. Tam je organizator že pripavil razstavo letošnjih del, ki  bodo na ogled do 30.10.2022.

Vabljeni na razstavo likovnih del Male Groharjeve kolonije 2022 v Sokolski dom v škofji Loki do 30.10.2022!

M.Trstenjak