Kolesarski krog

Sep 22, 2022 | Dogodki, prispevki

Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu MOL je v sredo, 21. 9. 2022, organiziral Kolesarski krog z Info točkami v mestnem središču v okviru Evropskega tedna mobilnosti, ki so se ga udeležili tudi naši izbrani učenci 6., 7., 8., in 9. razredov z mentorico Deniso Kuduzović in spremljevalko Uršo Jeran. Iz šole so se s kolesom peljali do mestnega središča. V mestnem središču so se ustavili na Info točkah (Prešernov trg, Miklošičeva cesta, Avtobusna postaja, Hiša EU, križišče Bavarski dvor, križišče Delavski dom, Prežihova ulica, Prešernova cesta v križišču s Cankarjevo, Trg Narodnih herojev in Cankarjeva v križišču s Slovensko). Tam so  inštruktorji – prometni strokovnjaki iz AMD Moste, Avtošole AMZS in Brulc, Top STIL, Velo, mestni redarji, policisti, predstavniki Rdečega križa Slovenije in CINDI programa – svetovali ter predstavljali pravilno vožnjo s kolesom, opozarjali na nevarnosti in odgovarjali na vprašanja učencev in mentorjev. Info točke so bile izbrane tako, da predstavljajo nekatere specifičnosti kolesarskega in drugega prometa v centru mesta in imajo dovolj prostora za varen začasen postanek.

Ob zaključenem kolesarskem krogu smo se ustavili še v Mestni hiši, kjer je bila razstavljena Tiina slika »Trajnostno povezani«.

Osvežili smo prometno znanje, dobili kar nekaj uporabnih darilc in se imeli čudovito.